Prawo-cywilne.net

wszystko o prawie cywilnym

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane

pszczoły sąsiada


26 lut 2008 - 15:46:26
mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało się, że również na mojej działce zadomowiła się duża lilośc pszczół, co uniemożliwia korzystanie z własej nieruchomości, czy moje powodztwo o nakazanie zlikwidowania uli lub ich przeniesienie w inne miejsce ma sens?

Re: pszczoły sąsiada


26 lut 2008 - 15:46:26
A w jaki sposób pszczoły mogą uniemożliwić korzystanie z nieruchomości. Pszczoły są częścią natury i trzeba z nimi żyć. Jak Pani chce udowodnić, że pszczoły na Pani działce są pszczołami od sąsiada? A co Pani zrobi z osami, które również mogą zamieszkać na Pani działce? Zaskarży Pani skarb Państwa o usunięcie os z terenu Polski? Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie szkolenia wśród pszczół dotyczące granic nieruchomości i wyjaśnienie im, że nie mogą przekraczać granicy Pani działki. Myślę, że pszczoły Panią zrozumieją. A może wizyta u psychiatry coś pomoże?

Re: pszczoły sąsiada


26 lut 2008 - 15:46:26
Są dwie metody. Pierwsza, to dogadanie się z sąsiadem - pszczelarze są z reguły bardzo mili i jasne postawienie swoich obaw. Prawda jest taka, ze żądląca pszczoła traci życie, a więc żądlenia są tak naprawdę wyjątkowe. Hodowane obecnie odmiany są łagodne i może bzyczą, ale nikomu krzywdy nie robią. Nawet jak ci pszczoła siądzie na ręce, to jeśli tylko nie będziesz jej siłą spędzać, czy nie daj Boże rozgniatać, nic ci nie zrobi i odleci. One naprawdę nie są takimi rozbójnikami, jak np. osy. No ale, jeśli sąsiada pszczoły wykradają ci cukier z cukierniczki, jeśli łażą po stole i zżerają twoje ukochane pączki, to możesz sąsiadowi podnieść adrenalinę psując mu jego humor. Bestialstwem będzie np. wystawienie mieszanki boraksu z gęstym syropem z cukru, bo się wytrują, ale jeśli dasz coś łagodnego, co zniszczy smak, albo wygląd miodu - polecam cukier z niebieskim atramentem - zrobisz mu dowcip i może zacznie cię szanować. Niebieskawego (zapleśniały?) miodu nikt od niego nie kupi i sąsiad zauważy, że pszczoły mogą innym przeszkadzać.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 10
Najwięcej uzytkowników: 23 26 sie 2014
Najwięcej gości: 53 07 sie 2014


usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Cywilne >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostkią, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
KARTA POJAZDU >>

Karta pojazdu, rejestracja i ubezpieczenie

Forum Prawne


Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.