Prawo-cywilne.net

wszystko o prawie cywilnym

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane

odwołanie darowizny


26 lut 2008 - 15:46:26
Mój syn jest obecnie w trakcie rozwodu. Pod wpływem żony, która w zamian za przepisanie połowy ich nowego domu na córkę obiecywała że da mu rozwód bez problemu i nie bedzie żądała od niego alimentów, dokonał darowizny. Teraz zaczeły się problemy, ona chce prawie 70% jego pensji jako alimenty i wypiera się tego co mówila. W jaki sposób odwołać darowizne dla córki (małoletniej)?
(justyna)

Re: odwołanie darowizny


26 lut 2008 - 15:46:26
Justyna po pierwsze 70 % nigdy syn nie dostanie alimentów (max 60 %) druga sprawa poco odwoływać darowiznę, jest to poważny argument w ręku syna uważany także przez Sądy, niejako zawczasu ten obowiązek może został już spełniony w zależności ile córka ma lat. Justyno, alimenty są na dziecko zaś to nie koniecznie musi to być forma pieniężna to także własne starania w wychowanie dziecka, albo inne dobra przekazane dziecku. Obowiązuje oczywiście to oboje rodziców zarówno matkę jak i ojca. Jeśli syn ma akt darowizny tego pół mieszkania na córkę to z czystym sumieniem może iść z tym do Sądu i bez żadnych kłopotów Sąd powinien mu to uznać. Pozdrawiam

Re: odwołanie darowizny


26 lut 2008 - 15:46:26
tak tyklo, że tu brdziej chodzi o rozwód którego ona nie chce mu dać i grozi że zrobi wszystko żeby przeciągnąć to jak najdłużej, a tak miałby na nią jakis haczyk. Czy wartość darowizny może być potraktowana jako spełnienie obowiązku alimentacyjnego. Dom był warty jakieś 600.000 wiec mój syn podarował córce ok 300.000.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 13
Najwięcej uzytkowników: 23 26 sie 2014
Najwięcej gości: 53 07 sie 2014


usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Cywilne >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostkią, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
KARTA POJAZDU >>

Karta pojazdu, rejestracja i ubezpieczenie

Forum Prawne


Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.